Komunikat dla egzaminatorów maturalnych z języka polskiego

Szanowni Państwo,

informujemy, że Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przeprowadza szkolenia uzupełniające dla egzaminatorów - polonistów przygotowujące do sprawdzania i oceniania egzaminu maturalnego z języka polskiego w formule od 2023 r.

Szkolenie trwa 32 godziny, czyli cztery dni (dwa kolejne weekendy obejmujące sobotę i niedzielę).

Do udziału w szkoleniu zapraszamy czynnych egzaminatorów uczestniczących w poprzednich latach w sesjach egzaminacyjnych. Aby zapisać się na szkolenie, należy wybrać ośrodek oraz termin szkolenia. W tym celu muszą Państwo:

  1. zalogować się na platformie Moodle,
  2. kliknąć w znajdujący się w przeglądzie kursów link „Szkolenia uzupełniające dla egzaminatorów egzaminu maturalnego języka polskiego w formule od 2023 r.” lub po lewej stronie zakładkę „Z/SZ/MPO/2022/01”;
  3. postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi na platformie Moodle.

Zapisy na szkolenia trwają do 24.01.22.

Ukończenie szkolenia jest warunkiem powołania egzaminatora w skład zespołu sprawdzającego egzamin maturalny z języka polskiego w maju 2023 r. i w latach następnych.

 

Uwaga!

Osoby, które nie zapiszą się na szkolenia uzupełniające w dostępnych terminach, będą mogły to zrobić w drugiej połowie 2022 r., gdyż szkolenia zostaną przeprowadzone również jesienią.

Nie wszystkie osoby mają uzupełnione dane w Panelu Egzaminatora. Szczególnie ważne jest wpisanie  numeru telefonu oraz adresu mailowego, bowiem na ów adres zostanie wysłane hasło dostępu do platformy Moodle. Proszę koniecznie uzupełnić niezbędne dane w Panelu Egzaminatora do 17.01.22.

e-mail do kontaktu: egzaminatorzy@oke.waw.pl

 

Informacje dotyczące zapisów na szkolenia można uzyskać, dzwoniąc na numer telefonu 22 457 03 29Data dodania: 2022-01-05 15:44:44